Gruodžio 14 dieną, trečiadienį, Vilniuje vyko pirmosios Lietuvoje perinatalinio medicinos personalo žaidynės, kurių metu specialistai, dirbantys su mama ir naujagimiu, demonstravo medicinines žinias ir įgūdžius. Žaidynės vainikavo penkis metus trukusį Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“.

 

Žaidynėse dalyvavo 22 ligoninių perinatalinės pagalbos komandos, sudarytos iš gydytojų ir akušerių. Varžytąsi panaudojant muliažus ir dirbtinai sudarius situacijas, kai reikėjo teikti skubią pagalbą gimdyvėms, naujagimiams, atlikti specifines manipuliacijas. Viso to buvo mokytąsi kursuose, kuriuos pagal minėtą bendradarbiavimo programą perėjo dauguma gimdymo pagalbą teikiančių Lietuvos profesionalų.

 

Džiugu, kad mūsų VšĮ Kėdainių ligoninės akušerijos – ginekologijos skyriaus komanda: gydytoja akušerė – ginekologė Violeta Tamulienė, gydytoja neonatologė Aurelija Skavronskienė, akušerė Jolita Razvadauskienė ir naujagimių slaugytoja Virginija Raubienė buvo išrinkta, kaip metodiškiausia komanda, geriausiai suvaldžiusi grėsmingiausią akušerių situaciją, pogimdyvinį kraujavimą.

 

Nuoširdi padėka mūsų medikėms už puikų savo įgūdžių pademonstravimą!