EN RU
1

Pacientai į VšĮ Kėdainių ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių (toliau – Slaugos skyrius) stacionarizuojami (guldomi), kai negali savarankiškai apsitarnauti ir būklė, pagal Slaugos paslaugų poreikio nustatymo klausimyną, atitinka nuolatinės stacionarinės slaugos poreikį ty. 45 balus., kai nustatyta galutinė diagnozė ir nereikia atlikti papildomų tyrimų. Tokius pacientus siunčia:

• šeimos gydytojas;
• Kėdainių ligoninės stacionarinis skyrius, kai aktyvus gydymas nereikalingas, tačiau dar reikia tolimesnio palaikomojo gydymo ir slaugos.

Kai į Slaugos skyrių siunčia šeimos gydytojas, tuomet priimami pacientai turi turėti šeimos gydytojo siuntimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Kai į Slaugos skyrių perkeliama iš kitų Ligoninės stacionarių skyrių – papildomų dokumentų pateikti nereikia.
Pacientai turi teisę būti gydomi Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje 120 dienų per kalendorinius metus. Ši gydymo trukmė gali būti panaudota iš karto visa arba dalimis.
Kai Slaugos skyriuje esančiam pacientui reikalingas aktyvus gydymas (pvz., jis sukarščiavo, atsirado skausmai ar kiti ūmiai ligai būdingi simptomai) jis yra perkeliamas į Ligoninės atitinkamą stacionaro skyrių ir šitas gydymo laikotarpis į 120 slaugos dienų skaičių neįtraukiamas (pvz., Pacientas gydomas slaugos skyriuje ir jam pasireiškia simptomai būdingi plaučių uždegimui, tokiu atveju atliekami papildomi instrumentiniai, laboratoriniai tyrimai, esant indikacijoms Pacientas yra keliamas į Vidaus ligų skyrių.)

Pacientui, esančiam Slaugos skyriuje pagal poreikį:

• atliekami tyrimai ir konsultacijos – paskiria gydantis gydytojas;
  • pildomas siuntimas į NDNT (Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba) dėl jo specialiųjų poreikių vertinimo ar (ir) neįgalumo lygio nustatymo. Šiuo atveju Pacientas ar jo artimieji kreipiasi
    į gydantį gydytoją. Gydytojas, jei Paciento sveikatos būklė atitiks nustatytus kriterijus, parengia reikalingus medicininius dokumentus;
  • parengiami Paciento ilgalaikei/trumpalaikei socialinei globai institucijoje reikalingi medicininiai dokumentai.
  • funkcinės paciento būklės pagerinimui taikoma kineziterapija, masažas.

Pasibaigus 120 dienų laikotarpiui, pacientas turi iš Slaugos skyriaus išvykti:

• pats arba su artimųjų pagalba (tai yra, jis geba pasirūpinti savimi arba tai daro artimieji);
  • pateikus prašymą gali būti suteiktos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės globos paslaugos institucijoje;
  • arba privalo susimokėti už gydymo paslaugą pagal nustatytus Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų
    įkainius.

VšĮ Kėdainių ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje konsultacijas dėl tolimesnių Paciento priežiūros galimų gauti paslaugų teikia socialiniai darbuotojai: Rasa Kalčenko, (I a.)
tel. +370 685 76644; Asta Mataitienė (IV a.), tel. +370 603 51676

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, Vedėja Rasa Maselienė, skyriaus tel. nr. pasiteiravimui – 0 347 67129 ir 0 347 67112