Akupunktūros poveikis sukelia įvairius strūktūrinius ir fiziologinius pokyčius žmogaus organizme

Refleksoterapija arba akupunktūra – papildomosios ir alternatyviosios medicinos sritis, kuomet specialiomis adatomis yra veikiami skirtingi biologiškai aktyvūs taškai. Akupunktūros poveikis sukelia įvairius strūktūrinius ir fiziologinius pokyčius žmogaus organizme.
Lietuvoje refleksoterapijos taikymas reglamentuojamas SAM LIETUVOS RESPUBLIKOS PAPILDOMOSIOS IR ALTERNATYVIOSIOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTATYMU 2020 m. sausio 14 d. Nr. XIII-2771, kuriame nurodoma, kad akupunktūrą gali praktikuoti tik gydytojai, turintys galiojančią bet kurios profesinės kvalifikacijos licenciją ir baigę įvadinį refleksoterapijos kursą.

Konsultacijos metu atliekama nuodugni diagnostika ir įvertinama paciento sveikatos būklė. Yra aptariami sveikatos sutrikimai, jų priežastys ir bendra organizmo būklė. Gydytojas refleksoterapeautas įvertina paciento situaciją ir supažindina jį su galimais galimais gydymo metodais, jų efektyvumu, gydymo trukme ir pasveikimo galimybėmis.

Šiandien egzistuoja nemažai gydymo metodų, todėl reikia mokėti pasirinkti tuos atvejus, kuomet reikia būtent akupunktūros, o ne kito gydymo metodo. Šiuolaikinė medicina dažniausiai geriau už visus kitus alternatyviai medicinai priskiriamus gydymo metodus padeda kritiniais, gyvybei pavojingais, reikalaujančiais greito, tikslaus, nuspėjamo poveikio atvejais. Tai įvertinti gali tik specialistas, susipažinęs su šiuolaikinės medicinos poveikio subtilybėmis.

Žinome, kad ne mažiau kaip pusė besikreipiančių į akupunktūros specialistus žmonių, vartoja vienokius ar kitokius medikamentus. Tik išmanantis vaistų pageidaujamą, o ypač nepageidaujamą poveikį specialistas gali tinkamai sekti gydymo eigą, sugebėti atskirti akupunktūros poveikį nuo medikamentinio poveikio, laiku informuoti pacientą apie būtinybę pasikonsultuoti su specialistu, paskyrusiu vaistus, taip pat be reikalo nekeisti gydymo akupunktūra taktikos.

Pagal holistinės medicinos sampratą kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl ir gydymas turi būti individualus. Todėl akupunktūra yra gydymo metodas, orientuotas į konkretų žmogų. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) sudarė sąrašą ligų ir būklių, kurioms esant akupunktūros taikymas yra pagrįstas klinikiniais tyrimais.

Akupunktūra gali būti pasitelkiama raumenų, sąnarių, galvos, pečių, kelių, migrenos skausmams malšinti, streso ir pervargimo mažinimui, nerimo, nemigos, depresijos, odos alergijų, šienligės, egzemos, hormonų disbalanso, menopauzės simptomų, menstruacijų ciklo sutrikimų, vyrų ir moterų vaisingumo sutrikimų, gastrito, viduriavimo, vidurių užkietėjimo gydymui. Akupunktūra taip pat pripažįstama kaip efektyvus priklausomybių gydymo, chemoterapijos ir radioterapijos šalutinių poveikių palengvinimo metodas.

Procedūros atlikimas: dezinfekavus odą, plonos adatos įvedamos į biologiškai aktyvius taškus. Adatos yra daug plonesnės, lankstesnės, užapvalintos, o ne kūginės aštriu galu, todėl nėra tokios skausmingos dūrio metu lyginant su įprastomis injekcijų adatomis. Adatų storis, ilgis, jų kiekis, įvedimo vieta, gylis ir stimuliavimo laikas priklauso nuo sprendžiamos problemos ir norimo pasiekti rezultato. Įprastai adatos paliekamos 20–30 min. Daugeliui problemų išspręsti prireikia 6–10 procedūrų, jas atliekant 1–2 kartus per savaitę. Šios procedūros metu galimi labai nežymūs šalutiniai poveikiai: nedidelės mėlynės, kraujavimas, laikinas skausmas.

Dry Needling terapija yra tarsi akupunktūros atmaina, pritaikyta šių laikų dažnoms sveikatos problemoms gydyti. Dry Needling terapijos tikslas – taikyti tiesiai į trigerinius taškus, raumenų skausmui, spazmams mažinti, raumenų atpalaidavimui, didinant judesio amplitudę. Tai tarsi raumenų stimuliacija. Terminas “sausos” yra dėl to, kad šios procedūros metu į kūną nėra leidžiamos jokios injekcijos, skysčiai.

Dry Needling (sausos adatos) terapija naudojama: skausmingoms minkštųjų audinių vietoms, t.y. trigeriniams taškams, miofascialiniems skausmingiems taškams gydyti, raumenų mazgams atlaisvinti po sportinių traumų, didelio fizinio krūvio, įtampoms bei sustingimui minkštuosiuose audiniuose mažinti, sukibusioms fascijoms, potrauminiems randams, raiščiams, sausgyslėms, sąnarių disfunkcijos.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Raimonda Augienė refleksoterapeuto profesinės kvalifikacijos kursus išklausė 2015 metais Lietuvos sveikatos mokslų Univesitete, nuo 2017 metų šį gydymo būdą taiko VšĮ Kėdainių ligoninėje, o nuo 2022 metų – DRY NEEDLING metodą. Yra Lietuvos Akupunktūros gydytojų asocijacijos, Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos asocijacijos bei Lietuvos Skausmo draugijos narė, nuolat žinias atnaujinanti ir kelianti kvalifikaciją tiek tarptautinėse, tiek Lietuvos konferencijose bei seminaruose, aktyviai besidominti papildomais skausmo valdymo metodais.

Refleksoterapijos gydymo kursas – mokama paslauga, taikomas įstaigos Vadovo patvirtinta tvarka.

Registracija tel. nr.: +370 685 46489