Kėdainių krašto Metų mediku tapti buvo pasiūlyti 19 medicinos srities darbuotojų.

Medicinos darbuotojo dienos išvakarėse Josvainių kultūros centre Kėdainių krašto medikai minėjo savo profesinę šventę – Medicinos darbuotojų dieną.
Kėdainiuose jau vienuoliktą kartą išrinktas Metų medikas. Šis garbingas titulas šiais metais paskirtas VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojai Vilmai Šnurevičiūtei.

2024 M. medicinos darbuotojo apdovanojimui buvo pasiūlytos šių mūsų VšĮ Kėdainių ligoninės medikų kandidatūros:

PAULIUS FURMANAVIČIUS. Viešosios įstaigos Kėdainių ligoninė gydytojas ortopedas-traumatologas. Pacientai gydytoją apibūdina, kaip labai profesionalų ir perspektyvų specialistą, kuris tikslingai paskiria diagnostinius tyrimus ligos diagnozei patvirtinti, skiria laiko pacientui, jo problemų analizei ir gydymui, visuomet išklauso, įsigilina ir pataria. Tai savo profesijai atsidavęs ir žmogų gerbiantis gydytojas.

ASTA JUODEIKĖ. Viešosios įstaigos Kėdainių ligoninė gydytoja reumatologė. Profesionali, įžvalgi, rūpestingai atliekanti savo darbą, maloni specialistė, kuriai kiekvienas pacientas svarbus. Gydytoja negailėdama laiko paciento problemų analizei ir gydymui, savo profesionalumo ir dėmesingumo dėka palieka ypatingai atidžios ir įgudusios specialistės įspūdį. Pacientai gydytoją vertina už dėmesingumą, paslaugumą ir profesionaliai suteikiamas paslaugas.

LAIMA JASUTIENĖ. Ilgametė Kėdainių ligoninės darbuotoja akušerė. Laima Jasutienė rūpestinga, kantri, atsidavusi medikė, mokanti profesionaliai, supratingai, šiltai bendrauti su pacientais ir jų artimaisiais, ypač su vaikučiais. Laima greitai reaguoja į besikeičiančią situaciją, yra jautri, visada skuba padėti, užjausti ir palaikyti. Kolektyvas kolegę vertina už šiltos atmosferos kūrimą, ir gebėjimą burti kolektyvą.

FAUSTAS PAULIUKEVIČIUS. Gydytojas otorinolaringologas dirbantis Kėdainių ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo 1986 m. Lietuvių mąstytojas Justinas Mikutis teigė: “kad mediko žodžiai išgydo visas žaizdas, dar prieš joms atsirandant“. Tai žodžiai apie mūsų visų mylimą gydytoją Faustą – su didžiule pagarba taria gydytojo kolegos ir pacientai. Tai gydytojas nestokojantis empatijos, draugiškumo, meilės ir gero žodžio kiekvienam.

VIDA GINEITIENĖ. Gydytoja dermatovenerologė dirbanti Kėdainių ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo 1977 m. Ligoninės kolektyvas dėkoja ilgametei gydytojai už nuoširdų, pasiaukojantį darbą. 47 metai prabėgo kaip viena diena, tačiau gydytoja išliko tokia pat kaip ir pirmą kartą įžengusi pro ligoninės duris – rūpestinga, kantri, savo darbui atsidavusi specialistė, gebanti profesionaliai, šiltai bendrauti su pacientais, jų artimaisiais, kolegomis.

RAIMUNDA ŠEŠTOKIENĖ. Ilgus metus, nuo 1983 metų VšĮ Kėdainių ligoninė dirbanti bendrosios praktikos slaugytoja. Ypatingą žmogų sunku surasti, sunku prarasti ir neįmanoma pamiršti. Ligoninės kolektyvas vertina nuostabią, patikimą kolegę už darbą atliekamą ne tik rankomis bet ir širdimi. Už profesionalumą, sielos grožį, širdies gerumą. Pacientai gerbiamai Raimundai dėkoja už švelnumą, dėmesingumą, paslaugumą ir profesionaliai suteiktas paslaugas.

RITA MILIŪNIENĖ. Gydytoja kardiologė, Kėdainių ligoninėje dirbanti 32 metus , kurių net 25 metus vadovavo Kardiologijos skyriui. Gydytoja dirba ir Konsultacijų poliklinikoje. Tai reikli, teisinga, kruopšti, empatiška ir visada pasiruošusi padėti gydytoja. Kaip sakė Martinas Liuteris Kingas: “Tiesiog darau savo darbą, ir darau jį geriausiai, kaip sugebu.“ Tai žodžiai tiksliausiai apibūdinantys gydytoją Rita Miliūnienę.

JOLANTA LABUTIENĖ. Tai atsakinga, kompetentinga, empatiška Kėdainių ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje medikė dirba nuo pat pirmos skyriaus atidarymo dienos. Dirba sunkų, atsakingą, fizinių bei tvirtų emocinių jėgų reikalaujantį darbą. Jolanta visada randa paguodos žodį tiek pacientams, tiek jų artimiesiems. Ją vertina ir myli kolektyvas, bendradarbiai.

KORNELIJA JUODIENĖ. Buvusi ilgametė VšĮ Kėdainių ligoninės Terapijos skyriaus vedėja, aktyviai dalyvavusi Vidaus ligų skyriaus kūrime. Ši gydytoja pasižymi inteligencija, ramybe ir atjauta. Gydytoja rūpesčiu ir atidumu apgaubia ne tik pacientus, bet ir kolegas, pacientus. Jaunesnieji kolegos apie šią medikę atsiliepia kaip apie žmogų, kurio durys visada atviros, „atrodo kad esi laukiamas, niekada nesijauti, kad trukdytum ieškodamas patarimo“. Kornelija kitus žavi savo kuklumu, nuoširdžia šypsena ir aukšta profesine kompetencija.

Visi nominantai nuoširdžiai vertinami vadovų, kolegų ir pacientų, sulaukę daugybės pagyrų už geranoriškumą, atsidavimą savo darbui bei norą dalintis gerąja patirtimi.
Medicinos darbuotojus jų profesinės šventės proga sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, LR Seimo nariai, kolegos ir pacientai. Koncertinę programą medicinos darbuotojams dovanojo Nacionalinės filharmonijos Čiurlionio styginių kvartetas bei operos solistai: Dovilė Kazonaitė, Ilona Pliavgo ir Juozas Janužas.

Šaltinis: Kėdainių r. savivaldybė