VšĮ Kėdainių ligoninėje nuo kovo mėnesio bus finansuojamos paslaugos, kurios teikiamos ligoniams dienos stacionare. Ši ambulatorinė paslauga patogi tiems pacientams, kurių sveikatos būklė nėra itin bloga ir jiems nėra būtina gulėti ligoninėje.

Dienos stacionare gydomi pacientai, kuriems nereikia taikyti ypač sudėtingų gydymo metodų ir nėra didelės komplikacijų tikimybės. Gydydamiesi dienos stacionare ligoniai gauna reikalingas paslaugas, bet gali daugiau laiko praleisti namų aplinkoje ir neatitrūkti nuo šeimos reikalų.

Pacientai į dienos stacionarą bus nukreipiami planine tvarka. Gydantis gydytojas, atlikęs tyrimus, nusprendžia ar būtina ligonį hospitalizuoti, ar galima pasiųsti į dienos stacionarą. Jeigu skiriamas gydymas dienos stacionare, pacientui paskiriama palata tame skyriuje, kuriame jis gydomas ir priklausomai nuo ligos sudėtingumo bei paskirto gydymo jis gali praleisti palatoje valandą, dvi, ar daugiau, bet ne ilgiau kaip iki darbo dienos pabaigos. Šeštadienį ir sekmadienį, kaip ir naktį, ligonis taip pat praleidžia namuose. Dienos metu ligonį prižiūri palatos gydytojas, jį lanko specialistai. Be eilės paskiriami ir atliekami visi būtini tyrimai, atliekamos procedūros, išrašomi kompensuojami vaistai, tačiau žmogus negauna maitinimo. Dienos stacionare galima gulėti iki 10 dienų.

Tokia paslauga yra ne tik patogesnė ligoniui, bet ir beveik dvigubai pigesnė. Jeigu hospitalizavimo stacionare para atsieina nuo 80 iki 100 litų, tai dienos stacionaro paslaugos vienam žmogui kainuoja apie 40 litų. Atliktos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

Dienos stacionare daugiausia gydosi ligoniai iš Neurologijos, Kardiologinio ir Terapijos skyrių. Šiek tiek mažiau minėta paslauga naudojasi Ginekologinio ir Chirurginio skyrių pacientai. Praėjusiais metais tokia paslauga buvo suteikta 1046 žmonėms.

Pradėjus veikti dienos stacionarui, ligonių srautas nedidėja, o yra perskirstomas, mažėja ligonių nedarbo dienų skaičius, atsiranda galimybė padėti daug didesniam žmonių skaičiui.