2024 metų spalio 23 d. VšĮ Kėdainių ligoninė kartu su Higienos institutu (HI) pradėjo įgyvendinti svarbų projektą „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“.
Sutartis dėl projekto įgyvendinimo buvo pasirašyta su Sveikatos apsaugos ministerija, o šio projekto tikslas – diegti ir testuoti naują infekcijų prevencijos ir valdymo modelį stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Projekto trukmė – iki 2026 m. balandžio 30 d.

Saugumo ir higienos stiprinimas

VšĮ Kėdainių ligoninė taiko griežtas infekcijų kontrolės priemones, atitinkančias nacionalines ir tarptautines rekomendacijas.
Įgyvendinant naująjį projektą, buvo įsteigtas infekcijų kontrolės komitetas, kuris vertina epidemiologinės priežiūros ir infekcijų valdymo priemonių veiksmingumą, siūlo naujas technologijas bei organizuoja prevencines veiklas.
Dvi infekcijų kontrolės specialistės kartu su skyrių vyr. slaugytojomis kasdien stebi infekcijų kontrolės procedūrų įgyvendinimą.
Remdamiesi Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, ligoninės specialistai atnaujino rankų higienos, apsaugos priemonių taikymo, sterilizacijos ir infekcijų protrūkių valdymo tvarkas.


Mokymai medikams – svarbi prevencijos dalis

Kėdainių ligoninėje didelis dėmesys skiriamas darbuotojų mokymams, kurie apima teorines žinias ir praktinius uždavinius. 2024 m. lapkritį–gruodį vyko seminarai apie medicinos priemonių valymo ir sterilizacijos procesus bei infekcijų prevencijos priemones.
2025 metais organizuojami papildomi mokymai. Pirmieji – „Asmens sveikatos priežiūros įstaigos pasirengimas, korekcinių ir prevencinių veiksmų organizavimas, įvykus infekcijų ( gripas, Covid-19, Clostridium difficile) protrūkiui“ – jau įvyko kovo mėnesį, juose buvo aptartas sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimas infekcijų protrūkiams, tokiems kaip gripas, COVID-19 ar Clostridium difficile.

Mokymus vedė lektorė Ala Tamulienė

Kovo 21 dieną įvyko mokymai „Žaizdų priežiūros ypatumai“, skirti VšĮ Kėdainių ligoninės darbuotojams, dalyvaujantiems pacientų žaizdų priežiūros procesuose, kurie yra itin komplikuoti ir reikalauja specifinių žinių bei įgūdžių, siekiant užtikrinti sklandų žaizdų gijimą, suteiktos paslaugos kokybę ir saugą.
Mokymų metu buvo suteikta informacija apie šiuo metu taikomus pažangiausius žaizdų priežiūros metodus, pacientų slaugos technologijas, taikomas vykdant geros slaugos praktiką ES šalyse.
Buvo nagrinėjamos įvairių grupių žaizdų priežiūros galimybės, žaizdų vystymosi dinamikos galimos priežastys, poveikio priemonės, skirtos minimizuoti neigiamas pasekmes pacientams ir užkirsti kelią infekcijų plitimui.
Mokymų metu ypatingas dėmesys skirtas praktiniams personalo įgūdžiams ir jų taikymui kasdieniniame darbe.

 

Pirmieji rezultatai – jau matomi

Intensyvi infekcijų stebėsena leidžia fiksuoti teigiamus pokyčius – sustiprintos prevencijos priemonės padeda užkirsti kelią hospitalinėms infekcijoms bei antimikrobinio atsparumo plitimui.
Dalyvaudama šiame projekte, Kėdainių ligoninė dar kartą patvirtina savo įsipareigojimą siekti aukščiausių higienos ir pacientų saugos standartų.
Tai ne tik pagerins teikiamų paslaugų kokybę, bet ir padės užkirsti kelią pavojingoms infekcijoms ateityje.
Projekto vadovė Edita Andriuškevičienė teigia: „Mūsų įstaiga visada siekia užtikrinti aukščiausią pacientų saugumą ir teikiamų paslaugų kokybę.
Pradėtas įgyvendinti projektas „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“ yra dar vienas svarbus žingsnis infekcijų prevencijos srityje.

Mokymuose – Kėdainių ligoninės darbuotojos

 

Šis projektas leis mums dar efektyviau valdyti hospitalinių infekcijų rizikas, taikyti pažangius kontrolės metodus bei stiprinti darbuotojų kompetencijas.
Esame įsitikinę, kad modernios infekcijų kontrolės priemonės ir nuolatinis specialistų tobulinimas užtikrins pacientų ir personalo saugumą bei padės prisidėti prie bendro sveikatos apsaugos sistemos stiprinimo Lietuvoje.