Gegužės 7 dieną, pirmadienį, nuo 8.00 iki 14.00 valandos VšĮ Kėdainių ligoninės Konsultacijų poliklinikoje gydytoja dermatologė Vida Gineitienė 121 kabinete lauks žmonių, pageidaujančių profilaktiškai pasitikrinti. Jeigu turite apgamų ar kitų neaiškių odos darinių  pas specialistę galite apsilankyti be registracijos. Esant būtinybei, jums bus atlikti diagnostiniai tyrimai arba būsite nukreipti tolesniam gydymui.

Melanoma – rečiausia odos vėžio forma, bet ji yra pati agresyviausia. Gydytojai dermatologai įspėja, kad daugėja užleistų melanomos formų, o diagnozavus šią pavojingą ligą laiku, galima išgydyti net iki 97 proc. pacientų. Odos vėžys – liga, kurią galima pastebėti aktyviai apžiūrint savo odą. Svarbiausia rūpintis savo odos sveikata ir sekti jos pokyčius. Kai kada pigmentinės dėmės būna ženklas pavojingesnio odos susirgimo. Gydytoja Gineitienė rekomenduoja atkreipti dėmesį į dėmes ant odos, kurios yra kelių atspalvių, asimetriškos, atrodo kaip žaizdos, bet negyja, yra šiurkščios, pleiskanoja, kraujuoja, šlapiuoja, niežti, o laikui bėgant keičia dydį, spalvą ar formą. Jeigu ką nors panašaus pastebėjote ant savo kūno odos, arba turite kokių nors įtarimų gegužės 7 dieną – Euromelanomos dienos akcijos metu – galite kreiptis tiesiai į dermatologą.

Europos gydytojų dermatologų iniciatyva kasmet organizuojamos akcijos siekia atkreipti dėmesį į kovą su odos vėžiu ir melanoma. Visoje Lietuvoje Euromelanomos dienos akcija rengiama penktą kartą. Akcijoje kasmet dalyvauja ir Kėdainių ligoninė.

Atėjus vasarai skubėsime mėgautis saule, bet nereikia pamirši ir žalingo ultravioletinių (UV) spindulių poveikio odai, kuris ilgainiui lemia pigmentinių apgamų, gerybinių navikų, ikivėžinių susirgimų, odos vėžio ir melanomos atsiradimą. Todėl maksimaliai apsaugokite vaikus saulėje, venkite saulės tarp 12-16 valandos, kai ji stipriausia, saugokite ne tik savo odą, bet ir akis, odą prie saulės pratinkite palaipsniui, venkite nudegimų saulėje, būtinai naudokite apsauginius kremus nuo saulės bei venkite soliariumų.

Plačiau apie odos ligas galima pasiskaityti tinklalapiuose:

www.euromelanoma.orgwww.odosnavikai.lt