Aušra MALINAUSKIENĖ, ,,Rinkos aikštės“ korespondentė

Naujausia aparatūra pagerino naujagimių ir gimdyvių priežiūrą

Per porą metų VšĮ Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyrių Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos dėka pasiekė šeši modernūs, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūrai ir gyvybinėms funkcijoms palaikyti skirti aparatai. Tęsiant bendradarbiavimą su šios programos partneriu – Kauno klinikomis, mūsų ligoninę turėtų pasiekti dar dešimt vienetų medicininės aparatūros. Be to, akušerijos-ginekologijos skyriaus laukia rekonstrukcija, kurią atlikus bus šilčiau ir taupoma energija.

Pasieks ateityje

Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Darius Kaminskas pasakojo, kad jo vadovaujamą skyrių ateityje dar turėtų pasiekti dešimt pozicijų medicininės įrangos.

„Iš viso kaip Kauno klinikų partneriai, finansuojant Lietuvos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programai bendrai, gausime šešiolika vienetų medicininės įrangos. Tad artimiausiais metais turėtume sulaukti likusios technikos: operacinio stalo, funkcinių akušerinių lovų po gimdymo ir kt. “, – kalbėjo D. Kaminskas.

Apmokė darbuotojus

Pašnekovas džiaugėsi akušerijos-ginekologijos skyrių papildžiusios aparatūros: naujagimių kvėpavimui pagerinti skirto IPAP ir anestezijos aparatų, gyvybinių pacientų funkcijų monitoriaus, dviejų naujagimių reanimacijos staleliais, otoakustinio emisijos prietaiso, kuriuo nuo 2014 metų privalomai visiems naujagimiams reikės atlikti tyrimą dėl klausos, techninėmis galimybėmis, nes ženkliai pagerėjo ištyrimo ir gydymo galimybės.

Lietuvos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos įgyvedinimo metu nemokamai apmokomi ir su nauja įranga dirbantys medikai.

Negalėtų įsigyti

„Mes jau atliekame naujagimių klausos tyrimą, kurio metu įvertiname ar mažyliai neturi klausos sutrikimų. Tiesą sakant, be finansinės rėmėjų pagalbos mūsų ligoninė savo lėšomis nebūtų išgalėjusi įsigyti naujausios gimdyvių ir naujagimių priežiūrai skirtos kokybiškos aparatūros, kuri mums gyvybiškai reikalinga. Džiaugiamės šia solidžia parama“, – teigė D. Kaminskas.

Skirta dviem sritims

Skyriaus vedėjas pasakojo, kad Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos tikslas yra mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp Lietuvos ir labiau išsivysčiusių Europos Sąjungos valstybių, taip pat tarp šalies didžiųjų miestų ir rajonų ligoninių, gerinti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių paslaugų kokybę ir prieinamumą bei ligoninėse įdiegti energiją tausojančias technologijas.

2011 metais prasidėjusi bendradarbiavimo programa tęsis iki 2016-ųjų pabaigos. Šveicarijos parama skiriama dviem programoms: „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ ir „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiajai, gimdyvei ir naujagimiui“

„Netolimoje ateityje mūsų pastato laukia didelis remontas, kurios metu bus apšiltintas stogas ir akušerijos-ginekologijos skyriaus fasadas, modernizuota  ventiliacinė ir šildymo sistemos. Rekonstrukcija leis taupyti šilumą ir energiją“, – D. Kaminskas.