Patyrusi Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus medikų komanda per 31 šių metų sausio mėnesio dieną priėmė 38 kūdikius. Natūraliai gimė 16 berniukų ir 16 mergaičių. Visi šiųmetiniai gimdymai buvo sėkmingi. Šeši naujagimiai pasaulį išvydo sudėtingesniu būdu – mamoms buvo atliktas Cezario pjūvis. Tokiu būdu gimė keturios mergaitės ir du berniukai. Iš viso 20 berniukų ir 18 mergaičių. Kūdikių gimstamumas kasmet mažėja, tačiau per pastaruosius tris metus kvalifikuotai rajono gydytojų ir akušerių komandai per metus tenka priimti daugiau kaip 300 gimdymų. Pernai metais skyriuje gimė 322, 2010 metais – 321, 2009 metais – 349 naujagimiai.

Moderniame Kėdainių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje beveik kasdien po kūdikį yra pasirengę priimti skyriaus vedėjas Darius Kaminskas ir gydytojai Danguolė Domanskienė, Kristina Ramonaitienė, Artūras Gudavičius, Said Makari, Ramūnas Raguotis, Ingrida Mockutė, Laura Malakauskienė, Raimonda Sinkevičienė, gydytoja neonatologė Aurelija Skavronskienė, vyresnioji akušerė Dalė Latušenkienė, akušerės Marytė Steponavičienė, Jovita Razvadauskienė, Vaiva Černiauskienė, Jolanta Adomavičienė, Rūta Žičkienė, Natalija Vildžiūnienė, Miglė Rainytė, Adelė Lankelienė, Laima Jasutienė, Edita Isakovienė, Zita Rimkevičienė, vaikų slaugytojos Vilija Kozlovskienė, Jolanta Gružauskienė, Nadežda Martusevičienė, Virginija Riaubienė, Danguolė Karkadinova.

Nuo praėjusių metų gruodžio 1-osios dienos Kėdainių ligoninėje gimdančios moterys gali pasirinkti epidūrinės nejautros procedūrą, suteikiančią galimybę gimdyti be skausmo. Tokia galimybė atsirado sukomplektavus naują reikalingą įrangą ir įsteigus du papildomus anesteziologų etatus. Už šią paslaugą mokėti nereikia. Pasak Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjo Dariaus Kaminsko epidūrinė nejautra suteikia galimybę gimdyti be skausmo, ypač lėtų ir skausmingų gimdymų metu. Kėdainių ligoninėje tokia paslauga jau buvo taikyta.