Mieli Kėdainiečiai, padėkite savo sergančiam giminaičiui, kaimynui, draugui ar nelaimės ištiktam nepažįstamam žmogui. 2014 metų kovo 12 ir 26 dienomis nuo 10.00 iki 14.00 valandos Kėdainių ligoninėje laukiami visi sveiki gyventojai, norintys duoti kraujo ligonių gydymui. Kraujo gali duoti asmenys nuo 18 iki 65 metų. Donorų svoris turi būti ne mažesnis kaip 50 kilogramų. Itin svarbu ir reikiamas hemoglobino kiekis kraujyje – vyrų kraujyje jis turi būti ne mažesnis kaip 135 g/l, moterų – ne mažesnis kaip 125 g/l.
Kadangi kraujo davimas suaktyvina žmogaus organizmo funkcijas (pagerėja miegas, apetitas, suaktyvėja medžiagų apykaita), o paaukota fiziologinė kraujo dozė (450 mililitrų) nekelia žalos žmogui, donorystė gali suteikti viltį gyventi ar net išgelbėti gyvybę sergančiajam.

 

Svarbi informacija būsimiems donorams. Nacionalinio kraujo centro duomenimis, visa informacija apie donorą, jo sveikatą, kraujo tyrimo rezultatus yra konfidenciali. Donoras bet kuriuo metu turi teisę persigalvoti, atsisakyti arba nutraukti donorystę. Prieš duodamas kraujo donoras privalo būti pailsėjęs, pavalgęs. Dieną prieš duodant kraujo siūloma nevalgyti labai riebaus, aštraus maisto ir būtina gerti daugiau nei įprasta skysčių: mineralinio vandens, sulčių, arbatos. Nepatartina duoti kraujo po įtempto darbo, naktinės pamainos. Kiekvieną kartą duodamas kraujo, žmogus užpildo donoro apklausos anketą. Gydytojas patikrina bendrą donoro sveikatos būklę ir  (ne) leidžia tapti kraujo donoru.